Druhé zápasy štvrťfinále play off hokejovej extraligy mužov

29.02.2008 Celý región

HC Košice - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) - stav série: 2:0.
Góly: 5. Michel Miklík (P. Mocek, S. Gron), 21. Špilár (Kmiť), 29. Javín (M. Šterbák, Špilár), 44. Bartánus (Weissmann, Javín), 57. Rudolf Huna (Jenčík)
Vylúčení: 1:6 na 2 min
rozhodovali: Jonák, D. Konc - Pavlovič, Tvrdoň
7058 divákov

S jedinou zmenou na oboch stranách, keď pre zranenia chýbali Košičanom Šimurda a hosťom obranca Michal Segľa nastúpili východoslovenskí rivali na druhé štvrťfinále play-off hokejovej extraligy. V hľadisku Steel Areny bolo vyše 200 zápasov viac, ale najpodstatnejšou zmenou bol priebeh zápasu, v ktorom už po dvoch tretinách bolo prakticky o víťazovi rozhodnuté. Dôležité pre hostiteľov bolo, že prvý gól strelili Košičania. V tom momente akoby zabudli na nervozitu, rozbalili repertoár svojich kombinačných akcií a hostia mohli byť len radi, že prvé dejstvo zvládli len s jednogólovým mankom. V defenzíve totiž nepracovali tak dôsledne a ponúkli Košičanom viackrát zvýšiť svoj náskok. Brankár Šimonovič ich však podržal a pomohlo mu aj šťastie. Prvú popradskú šancu mal až v 19. minúte Martin Segľa. Deväť striel na brankára Lipovského za dve tretiny je však chabou vizitkou útočníkov Popradu v tomto stretnutí. S pribúdajúcimi minútami rástla pohoda v domácich radoch, potešili divákov viacerými peknými akciami a v 2. tretine zasadili Podtatrancom rozhodujúci úder. Najskôr najlepší nahrávač Košičanov v základnej časti Špilár už v 55.sekunde 2. tretiny zývýšil na 2:0 a neskôr domáci za 44 sekund využili presilovku piatich proti trom na trojgólový náskok. V 35. minúte mal najväčšiu šancu hostí Marcel Haščák, ale Lipovský akoby sa rozhodol vychytať šiestu nulu v tomto ročníku. Nahrala mu k tomu aj skutočnosť, že hostia sa nezmoéhli ani na čestný gól a počet striel na bránku 35:12 hovorí jasnou rečou, kde sa najčastejšie odvíjal duel. Košičania sa zbavili nervozity, prvýkrát v Steel Arene im Poprad nedal gól a pod Tatry pôjdu so sľubným náskokom dvoch víťazstiev.

HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 5:3 (2:1, 3:1, 0:1) - stav série: 2:0
Góly: 8. Kuľha (Hujsa, Pavlas), 20. J. Kováčik (Hujsa, Lažo), 26. Uram (Kapuš, J. Kováčik), 38. Hujsa (Kropáč, Lažo), 40. Kuľha (Pavlas) - 14. Važan (Pokrivčák, Stantien), 27. Stantien (Pokrivčák), 43. P. Sivák (Kontšek). Tretie stretnutie odohrajú v pondelok 3. marca v Žiline.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) - stav série 1:0
Góly: 10. Kocák (Liščák, Pálffy), 13. R. Školiak (Beňa), 22. M. Ivičič (R. Hartmann, R. Školiak), 24. Kocák (R. Školiak, Pálffy), 36. Gula (Malík), 45. T. Višňovský (R. Hartmann, Rybár), 50. R. Školiak (Gründling) - 35. Krayzel (Klouda)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše Zálešák 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Cebák na 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: P. Ország, Kubuš - Valach, Gašparík
3820 divákov.

MHC Martin - Dukla Trenčín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) - stav série 1:0
Góly:Podstavek (Vantroba, Klepáč), 30. Klepáč (Podstavek, Vantroba), 46. L. Havel (M. Macho, Lakosil), 47. Török (M. Beran) - 23. V. Král (Homer), 53. Pardavý (Křetinský, Homer)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše: L. Říha (Martin) na 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:2
oslabenia: 2:0
rozhodovali: J. Konc, P. Grečko - Gajan, M. Grečko